Pranešimai

Vilniuje dangoraižiai gali būti statomi ir nesuderinus detaliojo plano su Vilniaus savivaldybe


Politinės partijos „Sąjunga-TAIP“ iškeltas kandidatas į Seimo narius Antakalnio vienmandatėje apygardoje Nr3 Martynas  Nagevičius viešai apskundė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininko pavaduotojo patvirtintą sklypo, esančio Smėlio g. 31, Vilniuje, detalų planą ir jo sprendinius.
 
Detaliojo plano svarstymo Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje metu Taryba, atsižvelgdama į suinteresuotos visuomenės nuomonę, nepatvirtino Smėlio g. 31 detaliojo plano, bet taip pat pasiūlė planavimo organizatoriui mažinti maksimalų užstatymo tankį, aukštį ir intensyvumą bei numatyti susisiekimą su sklypu iš Smėlio g. pusės.
 
Nepaisant to - Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininko pavaduotojas patvirtino sklypo, esančio Smėlio g. 31, Vilniuje, detalų planą ir jo sprendinius.
 
Toks atvejis, kai Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos tvirtintų detalų planą, kuris yra nepatvirtintas miesto Taryboje, yra unikalus ir iki šiol neturintis precedento. 
 
Tai dar vienas žingsnis link visiško savivaldybių daromų sprendimų reikšmės sumenkinimo.
 
Čia pateikiamas skundas ir informacija apie Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininko sprendimą:
 
http://nagevicius.lt/files/download/11
 
http://nagevicius.lt/files/download/12
<< Grižti